Žádný psí výcvik se neobjede bez dobrých pamlsků. Představují odměnu za dobře vykonaný povel. Díky nim můžete pejska dobře motivovat během výcviku a cvičit k poslušnosti. V nabídce naleznete pamlsky různých podob, tvarů a různého složení. Rozhodujete-li se, který koupit, rozhodně by prioritou neměla být pouze cena.
Na co se zaměřit při výběrů pamlsků pro chlupáče?
Prioritu představuje stáří a zdravotní stav pejska. Některé pamlsky nabízejí i různé zdravotní benefity. Třeba podporují zdraví zubů, zlepšují kvalitu a vzhled srsti, ovlivňují správný vývoj kloubů nebo podpoří dobré trávení. Velikost pamlsků vybírejte podle velikosti pejska.
Jaké typy pamlsků jsou k dostání?
Každý pamlsek plní nějaký úkol.
Výcvikové – mají menší rozměry a můžete je během výcviku podávat ve větším množství.
Pamlsky na zabavení – jedná se především o větší kousky určené ke žvýkání, které pejskovi poskytnou zábavu na delší dobu.
Funkční – zaměřují se na nějaké zdravotní obtíže – s chrupem, srstí či klouby. Některé jsou určené přímo pro štěňata. Jejich úkolem je podpora zdravé střevní mikroflóry, imunity a zdravého růstu.
Různé složení
Volte pamlsky nejen podle typu, ale i podle složení, které hraje velmi důležitou roli. Pokud je pamlsek kvalitní, obsahuje vyvážený poměr vitamínů, minerálů, tuků, bílkovin a sacharidů. Pro výrobu kvalitních pamlsků se používají různé suroviny – maso, kůže, vnitřnosti, obiloviny, kukuřice nebo třeba rostlinné či rybí oleje.
Přírodní pamlsky – ty představují sušené kousky masa, vnitřností nebo kosti. Pořizujte je pouze z ověřených zdrojů.
Lyofilizované pamlsky – sušené mrazem. Vyrábějí se pouze na přírodní bázi. Neobsahují obiloviny ani žádné chemické přísady. Jedná se o maso nebo ryby.
Žvýkací pamlsky – jedná se o pamlsky občasné. Obsahují malé množství masa. Pomáhají odstraňovat zubní plak nebo osvěžují dech.
Sušenky – obdoba suché psí stravy. Dejte si však pozor na jejich větší spotřebu, neboť obsahují nejvíce kalorií.